32

Zatrudniamy pracowników – gdzie szukać odpowiednich kandydatów?

Planujesz zatrudnić pracowników? Nie wiesz, gdzie szukać odpowiednich kandydatów? Poznaj kilka naszych sposób, które pozwolą Ci zaoszczędzić czasu!

Portale ogłoszeniowe

Jeśli chcemy samodzielnie znaleźć pracowników, to możemy skierować się na portale ogłoszeniowe. Ogólnie do wyboru mamy ich całkiem sporo. Wiadomo, że najlepsze przyciągają uwagę i pozwalają nam szybko znaleźć pracowników. Dlatego to na nich powinniśmy się skupić. Co więcej, to najlepsze portale ogłoszeniowe podzielone są na wiele kategorii tematycznych. Sam dział „Praca” często zawiera też podkategorie, więc możemy umieścić ogłoszeniowe, które dotrze do grupy docelowej. Niektóre portale zapewniają też dostęp do ogłoszeń ze strony osób poszukujących zatrudnienia. Je również możemy przejrzeć, ponieważ sami zdecydujemy, do kogo się odezwiemy.

Media społecznościowe  

Początkowo media społecznościowe służyły nam do utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną, czy do dzielenia się najważniejszymi momentami z życia. Na przestrzeni lat ich charakter bardzo uległ zmianie. Dziś to media społecznościowe są dla nas źródłem informacji, szansą na wypromowanie firmy lub nawiązania relacji z klientami. Jednak nie sposób pominąć też tego, że media społecznościowe mogą ułatwić znalezienie pracowników. Post możemy opublikować na firmowym profilu lub w różnych grupach dyskusyjnych. Ich ilość jest tak duża, że w mgnieniu oka zbierzemy CV od wielu kandydatów.

Serwisy branżowe

Tego typu serwisy często zapewniają dostęp do przydatnych wskazówek, czy nowinek ze świata danej branży. Nie brakuje też miejsca na reklamę, czy na dodawanie różnego typu ogłoszeń. Jeśli zatem szukamy pracowników, to możemy wziąć pod uwagę właśnie serwisy branżowe. W szczególności warto skupić się na tych najlepszych, ponieważ dzięki temu ograniczymy czas szukania pracowników do minimum.

Agencje pracy

Agencje pracy są otwarte na potrzeby przedsiębiorców, ale też osób szukających pracy. Mogą zatem wesprzeć nas przy rekrutacji pracowników. Wystarczy znaleźć najlepszą agencję pracy i przedstawić swoje oczekiwania pod względem kandydatów. Fachowcy szybko przeprowadzą rekrutację, a my będziemy mogli skupić się na prowadzeniu firmy. Taka współpraca gwarantuje nam wygodę, ale też oszczędność czasu i nerwów. Jednak zawsze oznacza dodatkowe koszty. Dlatego lepiej wcześniej dopytać o cennik. 

tags:
share
Redaktor

Redaktor

comments

Komentarze

polecane wpisy

Pozostałe wpisy

Najnowsze